tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: Lawrence, Vialle i Hampshire koñcz± sezon z tytu³ami [VIDEO]

AMA Supercross: Lawrence, Vialle i Hampshire koñcz± sezon z tytu³ami [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.05.13, 10:23 Drukuj

Finałowa runda serii Monster Energy AMA Supercrossu pojechała w miniony weekend w Salt Lake City. Na Rice-Eccles Stadium rozstrzygnęły się losy tytułów we wszystkich trzech klasach. I mimo nieco niespodziewanych zwycięzców wyścigów, w klasyfikacjach generalnych nie było ani rewolucji, ani zaskoczenia.

W klasie SX450 najszybszy tego wieczoru był Chase Sexton. Za nim uplasował się świetnie jadący Justin Cooper, a zmagający się z kontuzją kciuka Cooper Webb uzupełnił podium.

Trzecie miejsce to było jednak zbyt mało, aby pokonać w klasyfikacji Jetta Lawrence'a, który po drobnych problemach uspokoił swoją jazdę i na mecie zameldował się dopiero z siódmym czasem. Był to jednak wynik wystarczający, aby obronić swoją pozycję i zgarnąć tytuł mistrzowski.

10. Malcolm Stewart 200

W połączonej klasie SX250 można było spodziewać się większego dramatyzmu, ponieważ liderzy dywizji zachodniej,  RJ Hampshire i Levi Kitchen, stawali na starcie ostatniego wyścigu z taką samą ilością punktów. Jednak już po starcie Kitchen został w tyle po gorszym wyjściu z bramki i nigdy Hampshire'a nie dogonił. RJ finiszował na drugim miejscu i tym samym zdobył tytuł mistrzowski dywizji zachodniej.

Wyścig wygrał Haiden Deegan, który jednak nie był w stanie przebić się na pierwsze miejsce w tabeli dywizji wschodniej. Mający przed finałem 15 punktów przewagi Tom Vialle dojechał na metę ósmy i był to wynik wystarczający, aby przypieczętować pierwszy tytuł mistrzowski w supercrossie.